+48 601 872 445

Adam Kuliś

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. Wojciecha Maciejowskiego. Studiował również u prof. Leonarda Andrzeja Mroza. Uczestnik mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez: Helenę Łazarską, Jewgienija Nestierienko, Ryszarda Karczykowskiego.

Prowadzi warsztaty teatralne (także pantomimy) dla dzieci i młodzieży. Od roku 2006 ściśle współpracuje ze szczecińskim teatrem La Fayette. W swoim repertuarze ma również miniatury pantomimiczne. Jest asystentem w Studium Kultury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a tym samym instruktorem w Chórze Akademickim im. prof. Jana Szyrockiego ZUT. Jest także cenionym konferansjerem.

Jego debiut sceniczny to rola Papagena w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta w Operze na Zamku w Szczecinie. Występował na deskach Uckermärkische Bühnen w Schwedt. W latach 2006-2011 był solistą Stowarzyszenia Mozart 2003. Koncertował z takimi kameralnymi zespołami wokalnymi jak: The Baltic Singers, Inspiro Ensemble, Voces de fuego, Pomerania Ensemble, Mirabilia Musica, Zachodniopomorscy Wokaliści Cantum Novum oraz Deus Meus, a także z orkiestrami Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz Baltic Neopolis Orchestra. Na jego koncie znajduje się kilka wydawnictw płytowych.

«powrót