+48 601 872 445

Angelika Naguszewska

Angelika Naguszewska

Już jako dziecko występowała w spektaklach, m. in. w "Skrzypku na dachu" w Operze na Zamku w Szczecinie. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

W 2006 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu partią Mercedes ("Carmen" G. Bizet). Jeszcze podczas studiów występowała w Operze na Zamku w Szczecinie i Operze Nova w Bydgoszczy. Przez lata była członkiem Accademia di Montegral, z którą koncertowała we Włoszech, Austrii i Niemczech. Brała udział w festiwalach muzycznych: Festiwal Hoffmanowski w Teatrze Wielkim w Poznaniu, TirolerFestspieleErl, Uijeongbu Music TheatreFestival (Korea Południowa).

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: prof. T. Żylis-Gara, prof. H. Łazarską, prof. P. Kusiewicza, prof. W. Maciejowskiego, prof. K. Häger, prof. L. Jasnsen. Stale ulepsza swój warsztat wokalny pod okiem Aleksandry Novina-Chacińskiej.

Uczestniczyła w I Akademii Operowej Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu. Śpiewała pod kierownictwem m. in. takich dyrygentów jak: M. Dondajewski, A. Gref, G. Kuhn, T. Serafin, W. Kunc, D. Linton-France, E. Kuc, W. Lacey, M. Steidler.

W swoim repertuarze posiada partie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych oraz altowe partie w muzyce oratoryjno-kantatowej. Obecnie koncertuje w kraju i za granicą. Od kilku lat zasiada w jury konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży.

«powrót