+48 601 872 445

Iwona Faj

aktorka, właściciel teatru

Iwona Faj

Aktorka, śpiewaczka, reżyser wszystkich spektakli znajdujących się w repertuarze Teatru La Fayette, w którym pełni również role managera, kierownika literackiego, muzycznego, scenografa, akustyka, krawcowej, pracownika technicznego, garderobianej, kierowcy, słowem – "człowiek orkiestra".

Dwukrotnie nominowana do nagrody publiczności w plebiscycie "Bursztynowy Pierścień" za role: Eurydyki w "Orfeuszu w piekle" J.Offenbacha, Miss Mabel Gibbson w "Księżnej cyrkówce" E. Kalmana i Ani w "Ani z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery zrealizowanych w Operze i Operetce w Szczecinie (dzisiejszej Operze na Zamku).

Współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie, Pałacem Młodzieży - Pomorskim Centrum Edukacji, gdzie prowadzi zajęcia teatralne, Szczecińską Agencją Artystyczną, Zamkiem Książąt Pomorskich (będąc jurorką konkursów recytatorskich MKR, OKR i wokalnych), Książnicą Pomorską oraz Domem Kultury "Klub Skolwin".

W poprzednich latach prowadziła zajęcia teatralne w Kole Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka TPD, Polskim Związkiem Głuchych Oddział w Stargardzie Szczecińskim, w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie Szczecińskim (grupa wokalno-estradowa) oraz w Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach (grupa teatralna), którego była dyrektorem.

Nieliczne wolne chwile spędza na RODOS (Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką). :-)

«powrót